Sukulent Honc

Firma Sukulent Honc, Jaroslav Honc, Lovčice 159, 696 39  Lovčice; tel.: 728 643 534, mail: honc@sukulent.cz

Prodej Exponátů
Prodej exponátů rozhodně neznamená, že by Sukulent Honc pomýšlel na ukončení výstav. Jen jaksi už to není kam dávati a pokud chci tvořiti nové a nové exponáty, a to převelice chci, musím alespoň některé také prodat. A také se mi tak snad povede přežíti současný pokles návštěvníků na všech výstavách, včetně „Pohádkových krajinek ze sukulentních rostlin“. Odběr vybraných exponátů možný přímo v Lovčicích, mohu i zajistiti dopravu. Exponáty nepřesahují rozměry 50 x 70 x 92cm (vnitřek pece). Podrobnosti domluvíme na tel. 728 643 534.
Kliknutím na obrázek lze zobrazit obrázek ve větším rozměru.

Arkády víly Alenky
Věžovitá bílá stavba s nádvořím a arkádami kolem i na věži. Povrch vymývaný, okna v románském stylu. Osázeno navrchu kaktusy, terasy a spodní část zejména echeveriemi. Při výpalu ale došlo k potrhání jedné terasy a věže, ale aniž by byla narušena celková pevnost.
Díky estetické vadě (potrhání) cena padá z 25 000,- na 6 000,-Kč.
Cena: 6000,-Kč
Dračí hrad
Inspirováno Dračím hradem rodu Targarienů z románu od pana Martina Hra o trůny. Hrad je tvořen třemi zkamenělými draky z červené vymývané keramiky. Draci jsou usazeni na světlé škrábané „skále“. Konstrukce je poměrně složitá, ale vyplatilo se – je to jeden z nejokoukávanějších exponátů. Původní osázení aloemi jsem časem doplnil i jinými vhodnějšími rostlinami. Časem vznikly i Dračí hrady II, III a IV, ale dvojka se děsivě potrhala už při schnutí, ani jsem ji nepálil. Trojka se rozpadla při cestě do pece, tehdy jsem ještě neměl vlastní pec a keramiku jsem po vyschnutí vozil do Brna. Teprve čtyřka se dožila výpalu, leč jednou nezvládla cestu po nejdražší panelce světa – D1, naštěstí šla slepiti. Ta nyní zdobí výstavy.
Cena: 25 000,-Kč (zadáno)
Fantasie
Kombinace svislé gotiky – okna a baroka – kulaté misečky pro sukulenty. Drsnost gotiky zdůrazněna škrábaným povrchem, uhlazené baroko je hladké, vymývané. Poměrně jednoduchá konstrukce, pouze drobné bezvýznamné trhlinky z kontrakce při výpalu. Vhodné i k jednostrannému světlu, např. u velkého okna.
Cena: 5 000,-Kč (prodáno, mohu udělati podobné)
Gandalfův klobouk
Kuželovitá štíhlá stavba, povrch škrábaný. Štěrbinovité misečky jsou zapuštěné dovnitř a drenážované na povrch. Spodní lem klobouku zadržuje zálivkovou vodu stékající po povrchu. Osázeno už asi 10 let.
Cena: 3 000,-Kč
Hobitín
Dutá skořepinová konstrukce Kopce v Hobitíně, v kopci charakteristické kruhové dveře hobitích obydlí. Pod třemi bonsajovitými stromečky ve svrchních miskách jsou převážně pachyphyta, v políčku pod dvířky pak haworthie. Lze umístit i u velkého okna, spokojí se s jednostranným světlem. Zadní část skořepiny při výpalu na dvou místech praskla, díky tomu slevuji z 12 000,- na šest.
Cena: 6 000,-Kč
Hora
Škrábaná trojitá mísa se spoustou dalších mističek, barva okrová. Tři hlavní misky jsou sídlem stromkovitých sukulentů (Portulacaria afra, Crassula tetragona a Crassula obligua v. Blue fogel) s podrosty. Osázeno roku 1999, od té doby jen pár kosmetických zásahů. Velmi bohatě zarostlé. Dominují kytky, keramika je jen jejich bydlištěm. Potřebuje světlo ze všech stran.
Cena: 4 000,-Kč
Chrám boha sukulentů
Věžovitá až hradovitá stavba v gotickém stylu. Děláno pro tvrdé sukulenty, čili jen malé a nebo mělké prostory pro sukulenty. Osázeno na vrcholech věžiček kaktusy, na terasách povětšinou echeveriemi a pachyphyty. Škrábaný povrch. Potřebuje světlo ze všech stran.
Cena: 15 000,-Kč
Jeskyně lesních Elfů
v Temném lese
Kupolovitá dutá stavba tvaru dvojitého kopce s miskami pro sukulenty a s plaménkovými ozdobami na povrchu. Žlábek kolem kopců znázorňuje řeku v Temném hvozdu, zároveň je praktickou podmiskou, do které jsou drenážovány misky pro sukulenty. Spokojí se s jednostranným světlem od většího okna.
Cena: 6 000,-Kč (Prodáno, mohu však udělati něco podobného)
Kosmatcovitý plamen
Velmi efektní plaménková keramika, vymývaný povrch. V plaméncích mělké misky pro tvrdé sukulenty, pod plaménky větší misky pro méně sukulentní kytky. Osázeno převážně kosmatcovitými sukulenty. Potřebuje světlo ze všech stran.
Cena: 9 500,-Kč
Mrakodrap
Asi nejrozumnější stavba do bytu pro náročnějšího sukulentáře. Věžovitá škrábaná keramika výšky 92 cm, což je výška mé pece. Celou věž tvoří spousta misek pro sukulenty včetně velkých misek pro bonsajky s podrostem a vysunutých misek pro převislé rostliny. Vše je ale stavěno tak, aby se sukulenty spokojily s jednostranným světlem od většího okna. Na malé ploše tak máte velkou sbírku sukulentů v hezkém balení.
Cena: 2 500,-Kč po slevě, neb tento kus byl rozbit na výstavě v Praze Troji a slepen.
Cena: 3 500,-Kč neporušeného mrakodrapu (lze vyrobiti na zakázku)
Pohádkový domeček v Elfím lese
Plochá keramika s vyztuženým dnem, ozdobeno keramickým sroubkem. Osázeno 9 stromkovitými sukulenty, převážně různými krasulami stáří až 20 let, zvláštností je kvetení všech tří rostlin Crassula tetragona, které obvykle kvetou velmi vzácně. Velikost asi 80 x 50 cm, výška do 50 cm. Lze umístit i před větší okno dávající světlo z jedné strany, ale doporučuji raději roh verandy či zimní zahrady se světlem alespoň ze dvou stran.
Cena: 3 500,-Kč
Panelák
Předokenní skalka z vymývané keramiky o výšce 45 cm. Šetří místo – na malém kousku předokenního parapetu můžete míti spoustu sukulentů, a ještě v pěkném domečku. Tento paneláček ale havaroval i s celým stolem na výstavě v Praze Troji, poté byl slepen a znovu osázen. Lepení není na škodu pevnosti, ale díky vadě na estetice je zlevněn o 500,- Kč. Podobné keramické „paneláky“ až „mrakodrapy“ mohu udělat i na zakázku, případně i osázet, domluvit se můžeme telefonicky i mailem (honc@sukulent.cz).
Cena: 1 380,-Kč
Panelák – loď
Předokenní skalka složená z mističek pro sukulenty – ideální ozdoba bytu. Okrová keramika se škrábaným povrchem, dvě misky jsou větší pro stromky s podrostem. Výška 50 cm.
Cena: 1 880,-Kč
Pěnovcová skalka
Škrábaná bonsaj miska, skalka z pěnovce, osázeno drobnými sukulenty z čeledi kosmatcovitých, živé kameny z rodu lithops nahoře, faucarie, glotyfyla, cheiridopsisy a pár dalších dole a na spodku pěnovcové skalky. Rozměry: cca 30 x 18 x výška 35 cm.
Cena: 1 400,-Kč
Plamen hory Orodruiny
Vymývaná keramika typu plamen, rozměry cca 80 x 50 x výška 80cm. Barva přechází postupně od světlé přes okrovou po rudou barvu plamene. V plameni jsou malé misky na tvrdé sukulenty, pod plameny jsou misky i větší. Osázeno již asi 12 let, dobře zarostlé, sukulentů přebohatá směsice. Doporučuji světlo ze všech stran.
Cena: 9 500,-Kč
Podsaditý plamen
Keramika typu plamen, tentokráte posazený na pěti ramenech z misek pro sukulenty, rozměry 70 x 50 x výška 90 cm. Dole povrch škrábaný a dobarvený do tmava, nahoře povrch vymývaný, okrový. Misky pro sukulenty umístěné v plameni jsou prostornější. Ve vytrčených ramenech je dosti prostoru i světla i pro náročnější sukulenty. Tento kousek potřebuje světlo ze všech stran, mají-li býti všechny kytičky v perfektní kondici. Jedno rameno je lepené – důsledek to transportu exponátů po nejdražší panelce světa, „dálnici“ D1, proto sleva 2000,-Kč.
Cena: 7 500,-Kč
Firma Sukulent Honc, Jaroslav Honc, Lovčice 159, 696 39  Lovčice; tel.: 728 643 534, mail: honc@sukulent.cz
Neračte se zlobiti, pokud bleskurychle neodpovím, obzvlášť na dotazy typu: "Mám doma kytku se zelenejma listama, řekněte mi, jak se jmenuje a proč mi chcípe?"